Plac Wolności 8, 06-445 Strzegowo
Ubezpieczenie nieruchomości
 
1. Czego dotyczy?
 
Własne cztery kąty to często spełnienie naszych marzeń dlatego kiedy już dojdzie do ich realizacji, warto zapewnić im odpowiednią ochronę. Nie mamy niestety wpływu na warunki atmosferyczne czy czynniki zewnętrzne, które mogą poważnie uszkodzić  nasz dobytek, ale zawsze możemy go ubezpieczyć. Dzięki dobrze skonstruowanej polisie możemy być pewni, że w razie zalania, pożaru czy kradzieży otrzymamy finansowe wsparcie od Ubezpieczyciela. Przede wszystkim powinniśmy ubezpieczyć mury i stałe elementy naszego domu od wszelkich zdarzeń losowych. Stałe elementy to na przykład drzwi, okna, grzejniki czy meble w zabudowie, czyli te wszystkie przedmioty, które są na stałe związane z podłożem lub ścianą.
 
2. Co warto wiedzieć ?
 
Suma ubezpieczenia powinna być proporcjonalna do wartości naszej nieruchomości ponieważ jest to jednocześnie limit odpowiedzialności Ubezpieczyciela.
 
Warto ubezpieczyć także ruchomości domowe czyli te przedmioty, które są niezbędne do codziennego użytku takie jak meble, sprzęty RTV i AGD, telewizory, komputery, rzeczy osobiste.
 
3. Co możemy ubezpieczyć ? 
 
Ruchomości domowe możemy ubezpieczyć nie tylko od zdarzeń losowych takich jak pożar czy zalanie, ale także od kradzieży. Wartym uwagi elementem polisy jest również assistance domowy, dzięki któremu możemy liczyć na pomoc fachowca kiedy nasz sprzęt ulegnie awarii, interwencję ślusarza, kiedy zdarzy nam się zatrzasnąć drzwi czy też wizytę lekarza jeśli stan naszego zdrowia nagle się pogorszy.